Zaprojektuj Święta -spotkanie na zamku 18 grudnia

[current-page:title] - obraz

18 grudnia 2016 roku o godzinie 12.00 na zamku w Cieszynie nastąpi otwarcie wystawy GoścINNOŚĆ. Z wydarzeniem tym związani są studenci trzeciego roku etnologii, którzy poprzez pracę w terenie zebrali opowieści pochodzących z różnych stron świata przybyszów, którzy zawitali do cieszyńskiej krainy. Jak to się stało, jak się tutaj czują, czy potwierdza się w ich odczuciu powszechne przekonanie o gościnności Polaków? Między innymi tego dowiedzieć się można już w najbliższą niedzielę.
Potem chcemy zaprosić  gości do wspólnego pieczenia „obcych” ciasteczek, które jednak będą zawierały pozytywne, gościnne przesłanie.
Serdecznie zapraszamy bohaterów spotkań i wywiadów, by przyszli i odnaleźli na wystawie swoją opowieść oraz symboliczne miejsce przy stole. Zapraszamy studentów i wszystkich zainteresowanych spotkaniem z wyjątkowymi mieszkańcami Cieszyna.