Od Katarzynek do Świąt Bożego Narodzenia

plakat_-_od_katarzynek_do_bozego_narodzenia.jpg

Dr Grzegorz Odoj, pracownik cieszyńskiej etnologii, w dniu 15 grudnia 2017 roku w Miejskim Domu Kultury “Szopienice-Giszowiec” w Katowicach w ramach cyklu spotkań “Rozmowy o kulturze śląskiej i nie tylko...” wygłosił wykład pt. Od Katarzynek do Bożego Narodzenia: zwyczaje i obrzędy doroczne cyklu jesienno-zimowego, czyli w kręgu magii i religii

Tematyka cyklicznych spotkań poświęcona jest szeroko rozumianej edukacji regionalnej,  wielokulturowej i międzykulturowej, a także współczesnym problemom związanym z kulturą masowej konsumpcji , prawami człowieka, rozwojem osobistym, oraz przedsiębiorczością. W wykładzie dr. Odoja uczestniczyli uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach im. Generała S. Maczka oraz VI Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach im. Jana Długosza.

Wstęp na wykład był biletowany i obowiązywała wcześniejsza rejestracja uczestników.