Najnowsza książka awansowa dr Kingi Czerwińskiej

Przepakować dziedzictwo

Z przyjemnością informujemy, że nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego ukazała się najnowsza książka dr Kingi Czerwińskiej z cieszyńskiego Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej pt. Przepakować dziedzictwo.  Przeszłość jako projekcja rzeczywistości - przypadki śląskie. Jest to książka awansowa.

Redaktorka książki pisze o publikacji następująco:

Miałam przyjemność jej książkę redagować i powiem Wam - opowieść o dziedzictwie kulturowym "Przepakować dziedzictwo. Przeszłość jako projekcja rzeczywistości - przypadki śląskie" - to nie tylko pozycja naukowa, to się doskonale czyta, tropiąc ślady dziedzictwa obecne do dzisiaj, odszukując to, co zostało zapomniane, zastanawiając się przy okazji nad własnym krajobrazem kulturowym, zachwycając się kreatywnością młodych projektantów, którzy na nowo wydobywają z zapomnienia techniki, przedmioty, idee. Podziwiając bogactwo naszego wspólnego, polskiego (i nie tylko polskiego, bo po prostu europejskiego) dziedzictwa kulturowego (Olga Maria Szelc)

Więcej danych o zawartości publikacji znajduje się na stronie Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego:

Gratulujemy sukcesu!