Kursy języka polskiego dla cudzoziemców

plakat.jpg

Szanowni Państwo,

bardzo serdecznie proszę o rozpropagowanie tego plakatu wraz z informacjami o bezpłatnym uczestnictwie w kursach języka polskiego dla cudzoziemców legalnie przebywających w województwie śląskim.

Kursy będą prowadzone przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji. Istnieje możliwość utworzenia grup/grupy w Cieszynie, aby uczestnicy mogli skorzystać z zajęć tu na miejscu. Oczywiście terminy zajęć zostaną z chętnymi ustalone po zebraniu zgłoszeń. Także test kwalifikacyjny możemy przeprowadzić na miejscu jeśli zbierze się grupa chętnych osób.

Projekt jest 3-letni i w bezpłatnych zajęciach z polskiego mogą uczestniczyć chętni według wytycznych podanych na stronie (w tym studenci cieszyńskich wydziałów uniwesytetu): http://www.sjikp.us.edu.pl/pl/projekty/fami/nabor/

Oczywiście nie trzeba uczestniczyć w projekcie przez 3 lata - można wziąć udział w zajęciach np. w jednym semestrze. Co ważne w zajęciach mogą także wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (w momencie przystąpienia do projektu trzeba mieć ukończone 16 lat).

Będę ogromnie wdzięczna za zamieszczenie plakatu i informacji o projekcie na wszelkich zarządzanych przez Państwa stronach oraz portalach (Wydziały, Instytuty i inne).

W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.
Dokumenty - zgłoszenia można przesyłać na adres szkola@us.edu.pl

Serdecznie pozdrawiam
Agnieszka Tambor