Artur Domosławski o pracy reportera w Ameryce Łacińskiej

Domosławski plakat

Spotkanie z Arturem Domosławskim, reportażystą, dziennikarzem, pisarzem, autorem książki „Wykluczeni”, odbyło się 29 maja 2017 roku w pracowni Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej. Rozmowę prowadziły Ewa Nowak i Dagmara Kostrzewa, studentki etnologii, które pytały gościa o tajniki pracy reporterskiej, najbardziej niebezpieczne chwile w pracy zawodowej, czy motywację do podejmowania trudnych tematów. W trakcie rozmowy ujawniło się wiele podobieństw pomiędzy pracą reportera w terenie a badaniami antropologicznymi, zwłaszcza w zakresie prowadzenia rozmów z respondentami oraz dążeniu do obiektywnego opisu sytuacji.

Artur Domosławski jest światowej klasy autorem reportaży o tematyce poświęconej wielokulturowości, procesom migracyjnym oraz wykluczeniu społecznemu. Jego doświadczenie reporterskie, zdobywane m.in. w Ameryce Łacińskiej, Afryce, czy Azji Zachodniej, jest niezwykle cenne dla młodych humanistów, których interesują sprawy współczesnego, zglobalizowanego świata.

Domosławski - spotkanieDomosławski - spotkanie